fridge-158792_640

Lednička a další úsporné spotřebiče zdarma v rámci dotace

Už to slyším. No to jistě! To určitě musím něco koupit nebo zaplatit nějaký odhad na spotřebu apod.!

Tak mám pro Vás velmi dobrou zprávu – NEMUSÍTE!!!

refrigerator-37099_640

 

Na možnost ušetřit na energiích jsem již upozorňovala v jiném článku. Šetřit jde i na maličkostech, jako je správné používání sporáku, varné konvice, zhasínání v místnostech kde nejste….

Nedávno jsem byla u klientů, kteří se mi ozvali, abych jim vysvětlila jak ještě se dá ušetřit, když nakupují ve slevách a to co jsem popisovala všechno dělají.

Po zpracování projektu nazvaného Modrozelená úsporám a zhodnocením jejich současné situace jsem zjistila, že nejen, že v domečku 4+1 se dá ještě ušetřit, ale dokonce, že mají nárok v případě realizace tohoto projektu i na dotaci formou příspěvku 10.000,-Kč na novou ledničku, která jim dopomůže k dalšímu šetření.

Jejich lednička ještě sloužila dobře, ale byla kupovaná v roce 1998 a její spotřeba byla značná. V době, kdy se lednička kupovala se řadila do energetické třídy B nebo C, takže průměrná spotřeba této lednice je 500-600kwh ročně. Po pěti letech narůstá spotřeba energie zhruba o 30%. K nárůstu spotřeby dochází například opotřebením těsněním.

Při srovnání spotřeby lehce zjistíme, že při nové ledničce je v tomto případě úspora nemalá.

 

LednickaSrovnání spotřeb:

Třída A+     ……   -24% oproti třídě A

Třída A++  ……   -45%  oproti třídě A

Třída A+    ……   -44%  oproti třídě B

Třída A++  ……   -60%  oproti třídě B

Třída A+    ……   -53%  oproti třídě C

 

 

Dnes má paní Blažková nejen dárek doma, ale už se těší na vánoce. Nemusela z vlastní peněženky vytáhnout ani korunu a to je nová lednice ještě větší než ta stará. Jak se paní Blažková zmínila: „…na vánoce odpadnou myšlenky, kam to všechno dát“J.

Chcete zjistit, zda máte také nárok na novou ledničku?

Máte dotaz ohledně programu Modrozelená úsporám?

Chcete ušetřit?

Ke kontaktu můžete využít bud telefon 773 014 044 nebo emailovou adresu Monika.pokorna@optimalenergy.cz. Vaše dotazy  zodpovím do dvou dnů.  V případě zájmu je možné si domluvit osobní konzultaci přímo u Vás doma.