light-146595_640

Tma nebo světlo

Všichni známe buď ze svého dětství nebo i ze současnosti věty: „Zhasni!“, „Už zase všude svítíš!“, „Ty prosvítíš majlant. Kdo to má platit!“

Už nechcete slyšet tyto či podobné věty?

Ještě před pár roky pro mne byla žárovka jako žárovka. Znamenala pro mne světlo tam kde to potřebuji. Neřešila jsem kolik odebírá wattů či jak svítí. Brala jsem to, že doma máme žlutou barvu a tam kde je zábava – tak tam jsou žárovky barevné.

Svět se vyvíjí a tak i mezi žárovkami došlo k vývoji.

V dnešní době máme možnost využívat kromě ještě klasických žárovek i žárovky halogenové, úsporné nebo LED žárovky.

Úsporné a LED žárovky však můžeme spojit i se slovem „šetřit“. V případě LED žárovek máme hned dvě možnosti – buď můžeme svítit za stejné peníze osmkrát déle nebo při stejném svícení si vrátit do naší peněženky při vyúčtování zpět nějaké penízky.

A jestli máte v hlavě stejný „guláš“ jako já, tak tady je pár rad:

bulb-161393_640

Jak správně vybrat

Typ žárovky Výkon ve wattech Životnost
Klasická žárovka 15W 25W 40W 50W 75W 100W 1000hod.
Halogenová žárovka 18 28 42 51 70 2000hod.
Úsporná žárovka 4-5 5-7 8-10 14-15 18 23 6000hod.
LED žárovka 2-3 3-4 4-5 5-6 7-9 12-14 30000hod.

BARVY:

U LED žárovek rozlišujeme dvě barvy:

teplou bílou (WW) Tato barva je vhodná především pro prostory určené k odpočinku a relaxaci Ideální jsou pro obývací pokoje, dětské pokoje, jídelny a další prostory v domácnostech, ale také do restaurací, hotelů a dalších prostorů s požadavkem na příjemné, kvalitní, zdravé a současně úsporné osvětlení.

studenou bílou (CW) Tato barva je zase vhodná především do veřejných, komerčních a pracovních prostorů, kde působí povzbuzujícím dojmem a dodá místnosti zdánlivě více světla při obdobném světelném toku. Je možné ji také použít do koupelen, chodeb, kuchyní.

light-bulb-978882_640

PROVOZ:

Co mne u LED žárovek, ale nejvíc těší, je jejich okamžitý náběh na 100%, bez čekání a prakticky neomezený vypínání a zapínání Odpadne tedy nepříjemné čekání, které je u tzv. úsporných žárovek. LED žárovky jsou tedy vhodné i pro místa, kde je osvětlení řízeno pomocí pohybových čidel.

LED žárovky vynikají nejen nízkou spotřebou elektrické energie, ale jsou také velice odolné vůči mechanickému poškození.

Výměna běžných žárovek za led žárovky je navíc velmi jednoduchá a není třeba předělávat elektroinstalace. Jen jednoduše vyměníte běžnou žárovku za ledku.

Svým tvarem a konstrukcí jsou led žárovky určeny jako přímá náhrada klasických wolframových žárovek všude tam, kde chcete svítit a ušetřit.

I u LED žárovek máme možnost vybrat si z klasických LED žárovek nebo žárovek navozující intimní prostředí – tedy stmívatelné LED žárovky.

LED žárovky s přehledem nahradí běžné halogenové „bodovky“.

U Led zářivek jsou LED trubice oproti klasické zářivce s ohledem na použité materiály velmi šetrné k životnímu prostředí a současně odolné proti mechanickému poškození – z jedné strany jsou opatřeny hliníkovým chladičem a z druhé krytem z mléčného polykarbonátu. I LED zářivky vynikají okamžitým náběhem na 100% svého výkonu, prakticky neomezeným počtem vypínání a zapínání. Vysoce úsporná LED zářivka vyniká nejen svou svítivostí, nízkou spotřebu elektrické energie ale několikanásobně delší životnost oproti tradičním zářivkám.

Oproti klasickým LED žárovkám však tento zdroj vyžaduje změnu stávajícího zapojení svítidla v případě, že je instalován do těles pro klasické zářivky.

light-bulb-930260_640

Využití

LED žárovky jsou vhodné i do digestoří, víceramenných lustrů například v podhledových svítidlech, nástěnných lampách, lustrech a všude tam, kde chcete svítit a ušetřit. pro dekorační účely, nasvícení vitrín pomocí vestavných zápustných svítidel nebo také designových stropních a nástěnných svítidlech, pracovních lampiček, nástěnných lamp do koupelen i obývacích pokojů nebo jako světelný zdroj.

Led zářivky jsou vhodné pro osvětlení dílen, kanceláří, bank, nemocnic, nákupních center, škol a dalších interiérů s požadavkem na kvalitní světelné zdroje s vysokou svítivostí a úsporu elektrické energie.

Chcete zjistit jak budou svítit LED žárovky u Vás doma?

Máte dotaz ohledně LED žárovek?

Chcete ušetřit?

Zavolejte mi na telefon 773 014 044 nebo napište do formuláře zde. Vaše dotazy zodpovím do dvou dnů. V případě zájmu je možné si domluvit osobní konzultaci přímo u Vás doma.