úspora energie

Úspora energie? Proč?

Maličkosti, které nám ušetří nejen energii, ale hlavně nám ušetří peníze z naší peněženky

V posledních letech stále více přemýšlíme, kde ušetřit. Na internetu rostou jako houby po dešti různé portály, kde najdeme slevy na vše možné, a to ať na pobyty, oblečení, elektroniku atd. Podle statistik narůstá počet klientů, kteří tyto služby využívají a obraty těchto portálů narůstají do velkých výšek.

Ale ušetřit můžeme i na maličkostech přímo u nás doma, a to od vytápění, vodu až po osvětlení.

Myslím si, že nejen já sama, ale každému z nás se někdy vyskytla otázka Jak ušetřit peníze za energii? To se mám vrátit ke svíčkám, vaření  na ohništi?. Ne, tak to doopravdy není potřeba, stačí pár maličkostí, které výrazně sníží úsporu energie v domácnosti a tím vydáme méně peněz.  Tyto maličkosti může učinit každý z nás, je jedno jestli žijeme ve městě nebo na vesnici, jestli bydlíme v bytě nebo baráčku. Pro někoho samozřejmě ty úspory mohou být vyšší, pro někoho nižší, ale uspořit můžeme všichni.

I při svícení můžete uspořit až 80 % energie

Svítíme automaticky, málo kdo z nás se zamyslí, když stiskne vypínač. Necháme svítit na chodbách, když jen procházíme. Svítíme v kuchyni, i když sedíme u televize, nebo naopak svítíme v obyváku či pokoji i když jdeme do kuchyně večeřet. Jsou to maličkosti, ale každá tato maličkost nám vytahuje peníze z naší kapsy

Když budeme více zhasínat, tak s další úsporou nám mohou pomoci úsporné LED žárovky  U starých žárovek jde zhruba 75% energie do topení a zbytek teprve na svícení.   S novými LED žárovkami můžeme pak uspořit až 80% energie. Samozřejmě je lepší vyměnit všechny žárovky, ale zejména, je potřeba, je vyměnit tam, kde nejvíce svítíme – kuchyně, koupelny, psací stoly.  Velká úspora je pak znát při výměně žárovek v několikaramenných lustrech v obýváku.  Takováto výměna pak pro nás znamená nejen delší životnost, ale i úsporu na odebrané energii.

Staré versus nové spotřebiče

Díváte se při koupi spotřebičů do domácnosti na energetické štítky?  Tento štítek vám ukáže roční spotřebu elektřiny, vody, hlučnost atd. Velmi důležitá je, ale energetická třída.  Pokud sáhnete po energetické třídě A, A+ či A++, tak se Vám velmi rychle vrátí vyšší investice proti výrobku s energetickou třídou G. Vyšší počáteční náklady se vám bohatě vrátí na nízké spotřebě vody a elektřiny. Každý z nás má doma ledničku, mrazák a rozdíl ve spotřebě mezi třídou A++ a B je 60%, To už se vyplatí u koupi zainvestovat. Napadlo Vás, že u starších spotřebičů se opotřebuje těsnění, izolace a že spotřeba energie rok od roku stoupá? I na chlazení se dá uspořit až 70% energie. Na vesnicích se v jedné domácnosti nachází i více mrazáků (zelena zabíjačky), a toto se vše sčítá. Takže na jedné straně ušetříme, když vše nemusíme kupovat, ale na druhé straně starší mrazák vytahuje z naší peněženky více peněz. Na konci roku může při lepší energetické třídě zůstat tak ve Vaší peněžence i částka rovnající se desetitisícům. Co říkáte jaká energetická třída je na Vašem spotřebiči?

Voda?

Zastav tu vodu! Necábrej! Šetři! Myslím, že tyto věty slyšel minimálně jednou každý z nás. Jako dítě jsem milovala padání vody ze sprchy. Jenže vyrosteme a vodu používáme stále – umýváme si ruce, sprchujeme se, umýváme pod vodou nádobí, ovoce, apod. I tady se dá šetřit, nejen třeba pořízením myčky nádobí, která ušetří až 50% na energiích, ale i ovlivní spotřebu vody až o 60%. Zde nám pomohou spořiče vody, které nejen, že sníží spotřebu vody, ale taky zabrání usazení vodní kamene.

Nelze ušetřit i na odběrech?

Kromě těchto výše uvedeného máme možnost najít si i levnějšího dodavatele energii. O kolik více Vám ročně může zůstat ve Vaší kapse?   Že nechcete nikam chodit! Nemáte čas na složitá zařizování! Od toho všeho je tu energetický poradce, ten zjistí Vaše potřeby (aktuální spotřeby, současného dodavatele, spotřebiče v domácnosti, sazby). Správný poradce Vám nejen zajistí co nejnižší platbu, ale zajistí za Vás i převod, k Vámi vybranému dodavateli. Toto Vám může ušetřit až tisíce korun ročně. Co myslíte, není výhodnější dodavatel? Nelze platit za sazbu méně?

Změnit svého poskytovatele energií přitom může kdokoliv a to zcela zdarma. Proč toho tedy nevyužít a nesvěřit své zvýšení úspor někomu, kdo to všechno za Vás zařídí a Vy si budete užívat už jen přeplatků na Vašich energiích?

Přestaňte platit tolik za energii! Přestaňte platit tak vysoké poplatky! Jsem tu, abych Vám zachránila peníze a pomohla si díky ušetřeným financím splnit třeba tajné přání.

Dotazy

Mohu říci, že roste zájem o bezplatné energetické poradenství. Nejen v souvislosti se zdražováním cen vody, plynu, elektrické energie, ale tento zájem většinou stoupne v zimním období, kdy se svícení, topení nevyhne nikdo z nás. Nejlepší poradenství – konzultace k této problematice je při osobní setkání, kdy se více mohou rozebrat možnosti, případně ukázat varianty úspor – osvětlení, spořiče, apod.

Protože z vlastní zkušenosti a zkušeností mých klientů mohu říci, že doopravdy i malé úpravy nám mohou ušetřit tisíce korun z naších peněženek, ráda se s Vám podělím o svě zkušenosti.

Máte dotaz ohledně energetické úspory? Chcete ušetřit? Ke kontaktu můžete využít bud telefon 773014044 nebo emailovou adresu Monikapokorná@optimalenergy.cz. Vaše dotazy  zodpovím do dvou dnů.  V případě zájmu je možné si domluvit osobní konzultaci přímo u Vás doma.

Jako energetický poradce neustále sleduji nové možnosti úspor v energiích, změny o dodavatelů energiích