odpovědnost

Chodíte do práce?

Chodíte do práce?

Už to slyším. Co je to za otázku? No samozřejmě. Buď do práce chodíme nebo si ji hledáme a pracovat někde začneme. Na začátku je hrozně moc věcí, které se učíme – vyplňovat papíry, ovládat stroje, používat to nebo tam to. Málo koho z nás napadne, když začne chodit do práce udělat si pojištění odpovědnosti za škodu vůči zaměstnavateli, pokud to zaměstnavatel přímo po nás nevyžaduje.

Asi před půl rokem jsem se setkala se s kamarádkou. Povídaly jsme si a semlely jedno přes druhé. Mimo to, se mi kamarádka pochlubila, že nastoupila do nové práce a že je nadšená. Dělala asistentku ředitele – připravovala podklady pro jednání, zařizovala schůzky a mnoho dalších věcí. A protože si myslím, že by tuto pojistku měl mít každý, řekla jsem jí o této pojistce také. A víte co mi řekla? Ano, máte pravdu: „Na co já v kanceláři potřebuji pojistku, prosím Tě to, jsou vyhozené peníze. Jestli budu muset vyhodit nějaké papíry, že je roztrhnu, těch pár korun, to mi těžko někdo zaplatí.“ …. 

Tak to měla pravdu, papíry nikdo nenahradí, ale co když půjde okolo stolu zakopne o šňůru a shodí notebook.., vylije kafe na kolegu a opaří ho nebo ztratí služební telefon … tak to se už škoda vyšplhává do trochu vyšších částek.  Nakonec jsme se domluvili a i když podle kamarádky maluji čerta na zeď,  pojištění uzavřela.

Asi za dva měsíce mi ubrečená volala a já měla velkou práci, pochopit co mi to vlastně říká. Zhroutil se ji celý svět,  neví co bude dělat, má zaplatit škodu, ale neví z čeho. Splácí hypotéku,  žije sama s dcerou a výživné nedostává. Co se stalo?

Kamarádka jela vyřídit zakázku a se služebním vozidlem najela na vyšší obrubník, bohužel auto mělo nižší spodek, takže při couvání, celý přední nárazník odlomila. Jenže co čert nechtěl, vpředu bylo chlazení a následná škoda včetně odtahu, opravy – výměny chlazení se vyšplhala na 120.000,-Kč. Zaměstnavatel sice byl pojištěný, ale po mé kamarádce chtěl to co nedostal – tedy spoluúčast, kterou musel zaplatit.  Kamarádka po mne chtěla pomoc s vyřízení nějaké „levné půjčky“, aby to zaplatila.

Ve chvíli, kdy jsem pochopila o co jde, ze mne spadl velký kámen, protože se vlastně nic nestalo. Měla jsem pro ní úžasnou zprávu, kamarádka uplně zapomněla na naši pojistku odpovědnosti vůči zaměstnavateli.  A víte jak to dopadlo?  S kamarádkou jsme vše nahlásili pojišťovně a já dostala  velkou kytici růží, protože pojišťovna díky uzavřené pojistce vše zaplatila.

A já i díky dalšímu příkladu mohu říci: „Mami, tati, ty pojistky mají něco do sebe

Pokud způsobíte při plnění pracovních povinností svému zaměstnavateli škodu, je zaměstnavatel oprávněn podle zákoníku práce § 250 a násl. žádat po Vás její náhradu, a to až do výše 4,5 násobku Vašeho výdělku, v některých případech i vyšší. Stejně tak pokud při výkonu zaměstnání někoho zraníte, chrání Vás v podobných nenadálých situacích také pojištění odpovědnosti zaměstnance.

A co může všechno toto pojištění obsahuje:

  • komplexní pojištění odpovědnosti zaměstnance
  • variabilita rozsahu pojištění
  • volitelná připojištění (Řidiči, Pracovní stroje, Ztráta svěřených věcí, Pokuty, penále)
  • celosvětový územní rozsah
  • pojištěny jsou i tzv. čistě finanční škody
  • pojistné plnění lze při více pojistných událostech během roku čerpat až do výše dvojnásobku limitu sjednaného pro základní rozsah pojištění
  • pojištění se vztahuje i na regresní úhradu za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci rozhodnutím nebo nesprávným úředním postupem
  • pojištění se vztahuje i na zaměstnance pracující na základě dohody o pracovní činnosti  možnost nízké spoluúčasti 1 000 Kč

Chcete mít klid tak jako moje kamarádka? Máte nějaké dotazy?  Není nic lehčího než zavolat na tel. č. 773014044 a domluvit si schůzku.