koníček

Práce jako koníček? Chodit do práce s radostí?

Co myslíte, je to možné? V dnešní době všichni spěcháme, v práci honíme termíny, po práci zase rychle nakoupit, uklidit, s dětmi udělat úkoly, uvařit, udělat něco na zahradě a tak stále dokola.

Všimli jste si toho taky, že častěji a hlasitěji mluvíme o svých problémech než o tom co se nám povedlo, co jsme viděli krásného. Je to tím, že svými problémy necháme zahltit vlastní mysl a mnohdy z malého problému vznikne velký problém, který je ale jen v naší hlavě.

Vzhledem k tomu, že tím jak jde svět dopředu, učíme se vlastně všichni celý život. To co jsme se učili ve škole už neplatí anebo z techniky – už ani neexistuje. Musíme přemýšlet o hodně věcech a ne všechno stačíme pobírat.

Když jsem se stěhovala a přemýšlela kam se bude ubírat můj život dál, napadlo mne co kdybych dělala to co doposud, ale naplno a k tomu ještě využila své dosavadní zkušenosti. Možná jste to už někteří četli, ale v roce 2004 jsem si koupila baráček a potřebovala jsem si také půjčit na kupní cenu. Našla jsem si finančního poradce, který mi sice hypotéku spojenou s úvěrem ze stavebního spoření zajistil, ale už ho vůbec nezajímalo, zda budu moc splácet. Jak jsem později zjistila, šlo mu hlavně o provize. Samozřejmě, pan se tím živil, chttěl si vydělat, ale za každou cenu! Vím, že se říká neznalost zákona neomlouvá a když něco chceš zjisti si co nejvíce, ale máme na to všichni čas? A chuť?

Největší odměnou pro mne je setkávání s lidmi, jejich příběhy. A tou třešničkou na dortu je, když se z nás později stávají přátelé. Odměnou mé práce nejsou jen peníze, ale také přání k vánocům, pohledy z dovolených nebo pozvání na kolaudaci nebo svatbu. A nejsou jen setkání, kdy se něco řeší. Je to i kávička na zahradě, kdy si jenom povídáme o kytkách a co se všechno stalo od doby co jsme se s klienty neviděli. Díky své práci jsem zjistila, že je možnost do práce se těšit a každý den mi připraví setkání s úžasnými osobnostmi i různými osudy.

Máte sen, máte problém, jsem tu, abych Vám pomohla. Na problémy nemusíte být samy. Neříkám, že vše vím, v dnešní době, která jde tak hekticky dopředu, to snad ani nejde. Ale jak jsem se naučila: problém je, když to připustím, jinak jsou jenom jednodušší nebo složitější řešení.

Jsem nesmírně vděčná za svou práci, za všechny své klienty, jejich splněná přání a za to, že mohu přispět k tomu, abychom si všichni života více užívali.