Úvěry

Hypoteční úvěr

Účelový hypoteční úvěr Vám umožní pořídit si nemovitost k bydlení, pomůže s vypořádáním majetkových poměrů, zajistí financování výstavby či rozsáhlejší rekonstrukce. Může také sloužit k refinancování úvěru od jiné finanční instituce na výše uvedené účely.

Neúčelový hypoteční úvěr lze využít na splacení spotřebitelských půjček či na koupi spotřebitelského zboží. Banka nezkoumá způsob ani nakládání s poskytnutými finančními prostředky.

V obou případech se provádí zástava nemovitosti na území ČR ve prospěch banky

Úvěry s použitím stavebního spoření

V dnešní době je hodně odpůrců úvěrů ze stavebního spoření. Víte ale, že úroková sazba od stavební spořitelny může být až poloviční oproti běžnému spotřebitelskému úvěru v bance? Víte, že oproti hypotečním úvěrům můžete kdykoliv vkládat mimořádné splátky aniž byste se na to předem domlouvali?

V souvislosti se stavebním spořením rozlišujeme dva typy úvěrů.

Můžeme si půjčit peníze i když jsme ještě nespořili na stavební spoření a tudíž na něm nemáme ani korun. Spořitelna umožní vzít si tzv. překlenovací úvěr, a to v den, kdy si založíme stavební spoření s cílovou částkou, která je rovna částce, kterou potřebujeme.

Druhou možností je úvěr ze stavebního spoření, jehož podmínky si sjednáváme již v den podpisu smlouvy o stavebním spoření. Tento typ úvěru získáváme za splnění určitých podmínek. Mezi podmínky patří zejména: výše naspořených prostředků a úroková sazba.

Nemáte čím ručit? Ani nemovitost svou ani rodičů? To vůbec nevadí, finanční prostředky až do výše 700.000,-Kč je možné získat i bez zajištění nemovitosti.

Monika Pokorná – úvěry


Refinancování původních úvěrů 

Mnoho z nás má již nějaký úvěr u banky nebo nebankovního institutu. Brali jsme si ho v době, kdy úrokové sazby byly úplně na jiné úrovni. V dnešní době jsou úroky tak velmi nízké, že se vyplatí refinancovat naše staré úvěry a  získat tak výhodnější podmínky, nižší úrok a nižší splátky. Upravit můžete i délku splácení či pravidla mimořádných splátek. Další nespornou výhodou může být i získání dalších prostředků.

Pojištění úvěru

Toto pojištění doporučuji všem, kdo si vezmou jakýkoliv úvěr. Jde nejen o náš klidnější spátenk, ale zejména jde o zajištění pro případ smrti nebo vzniku trvalých následků úrazu s rozsahem min. 50 % nebo ztrátě zaměstnání. Pojištění tak kryje neočekávané situace a chrání nás před finančními obtížemi. Jedná se o jednoroční úvěrové pojištění, které je automaticky prodlouženo na další pojistný rok dle aktuální výše dluhu. Pojištění spojené s úvěrem ze stavebního spoření nám může snížit i úrokovou sazbu úvěru až o 0,3%, přičemž splátka pojištění je obsažena již ve splátce úvěru. Pojištění trvá po celou dobu úvěru. Začíná prvním dnem čerpání úvěru a končí  splacením úvěru.

Zaujalo Vás to?   V případě jakéhokoliv dotazu, zavolejte. Vy se s tím zbytečně budete trápit a já Vám můžu hned dát odpověď. Volejte 773 014 044 nebo pište na kontaktní formulář zde.