bank-988164_1280

Vadí Vám poplatky na běžném účtu?

 Při mých návštěvách u klientů se velice často setkávám s tím, že mají vedený účet u různých bank, a to už velmi dlouhou dobu. Tím, že účet u banky už máme dlouho přestaneme přemýšlet jaké poplatky na účtě platíme. Většinou si na ně už zvykneme nebo to řešit nechceme a neuvědomujeme si, že z naší kapsy jde ročně docela „slušná“ částka.

Poplatky

Bohužel nezřídka se stává, že poplatky se pohybují okolo 200-350Kč měsíčně.

Spočítali jste si někdy kolik je to za rok?

Tak to je pěkná „pálka“ – ANO spočítali jste to správně, tato částka se pohybuje od 2.400,-Kč do 4.200,-Kč.

Bohužel v naší repubpiggy-bank-621068_1280lice je zvykem, co se týká poplatků, spíše zvýhodňovat nové klienty než ty staré. A to nemluvím jen o bankách, ale můžeme se s tím setkat třeba i u našich telefonních operátorů.

Dříve u nás bylo jen pár větších bank, ČS, KB, ČSOB. Protože, ale vznikají nové banky a ty lákají klienty na výhodné účty, na různé bonusy, snaží se i tyto velké banky udržet své zákazníky. Zjistíte tedy, že kromě oficiálního ceníku poplatků, které najdete na jejich internetových stránkách nebo který obdržíte na přepážkách, existuje i ceníky poplatků pro klienty, kteří chtějí odejít.

 

Můj tip – účet bez poplatků

Ano, čtěte správně. I když nesedím u Vás doma, přináším Vám jednu z možností jak si zvýšit finance ve Vaší rodinné kasičce. Mám ráda věci vyzkoušené a prověřené, takže vím, že tento můj tip už přinesl více mým klientům snížení nebo úplné zrušení poplatků.

Většina z nás to neví a přitom je velmi jednoduché, dostat se k lepším poplatkům, než které platíme dosud.

Bude Vás to stát jednu cestu do Vaší banky, s tím, že chcete změnit banku a zřídit si u jiné banky nový běžný účet bez poplatků. Je dobré třeba uvést, že máte nabídku např. od FIO banky, Equa banky na zřízení účtu bez poplatku u jejich ústavu, a to  s možností využít Kodexu mobility.

Pro Vaši informaci: Kodex mobility se používá při převodech trvalých příkazů zadaných u původní banky do banky nové.

Další možný postup je oslovit svého „bankovního poradce“, kterého každý z nás u své banky má a říci mu to samé.

Banka, protože o Vás nechce přijít, tak Vám ve většině případů, tuto možnost nabídne taky a Vy tak bez toho, že byste banku měnili, získáte nižší poplatky a nebo dokonce je nebudete muset platit žádné.

Já mám ráda vše na papíře, potvrzené, takže většinou ještě před tím než klient jde do banky mu doporučuji napsat své bankéřce emailem.

Jak se vám to líbí?

Stojí vám návštěva Vaší banky za úsporu 2.400,- korun za rok?

Tak teď už je jen na Vás, abyste neplatili další poplatky a zašli si do své banky pro jejich snížení nebo úplné stornování.

Pokud potřebujete poradit nebo máte nějaký dotaz, neváhejte mě kontaktovat na telefonu 773 014 044 nebo napište zde.